Skalnaté hory si nárokují Dinelsona Lameta, jmenovaného Ashtona Goudeaua

13:00: The Rockies oznámili Lametův nárok a dodali, že pravák Ashton Godot je určen k zadání vytvořit rozpisový spot.

12:46: Na praváka se přihlásili Rockies Dinelson Lamet osvobození od Brewers, podle Adama McCalvyho z MLB.com (Odkaz na Twitter). Lamet, kterého Brewers získali vedle sebe Taylor Rogers a perspektivy Esther Ruizová a Robert Gasser Pondělky jsou úžasné Josh Hader obchod, byl určen k přidělení pouze 48 hodin po akvizici.

V době Lamet’s DFA prezident baseballových operací společnosti Brewers David Stearns novinářům řekl, že Lamet „má dobrou ruku a byl zahrnut do obchodu, aby pomohl vyvážit dohodu“, ale že „budoucí obchody“ z něj udělaly těsnější na soupisce. . . Sládci přidali praváky Matt Bush a Trevor Rosenthal v určitých transakcích jeden den po zakoupení Lametu.

Rychlá DFA vás však nutí přemýšlet, jak dobře Lamet skutečně zapadá do plánů. Kandidáta na Cy Young 2020 sužují zranění od konce této zkrácené sezóny a v této sezóně vzdal 14 jízd za pouhých 12 2/3 směn. Jeho rychlý míč, který měl v roce 2020 průměr 97 mph, měl v této sezóně průměr 95,3 mph. Za zvláštní zmínku stojí, že Lamet vydělá v roce 2022 4,775 milionu dolarů pro Padres, kteří platí daň z luxusu již druhou sezónu za sebou. Zahrnout ho do této dohody znamenalo nejen vyškrtnout hráče, který byl zdánlivě vytěsněn z místa na soupisce, ale který by měl nulový dopad na luxusní účetní knihu týmu. Stearnsovo použití fráze „vyvážit dohodu“ by tedy mohlo být interpretováno jako odkaz na talent nebo ve více fiskálních termínech.

Bez ohledu na to budou Rockies nyní potenciálně těžit z toho, že jejich divizní rival i lídři NL Central pociťují nedostatek místa pro Lameta na jejich soupisce. V roce 2020 vypadal 6’3″, 228librový Lamet v San Diegu jako základ. Během této pandemie vyvolané kampaně provedl 12 startů a zaznamenal hvězdnou ERA 2.09 s 34,8% mírou zásahů, 7,5% mírou chůze a 36,9% mírou slepování. Toto číslo bylo dost dobré na to, aby Lameta, který právě dosáhl 28 let, získal čtvrté místo v hlasování National League Cy Young.

Lametova sezóna 2020 však také skončila tím, že se dostal na seznam zraněných se zraněním bicepsu, které utrpěl v posledním výjezdu sezóny. Vynechal posezónu 2020 a jeho sezóna 2021 byla omezena na pouhých 47 směn kvůli problému s předloktím, kvůli kterému se dvakrát dostal na seznam postižených.

Tato zranění v kombinaci s nevýrazným letošním výkonem vyústila v propastných 5,46 ERA pro nyní 30letého Lametta během jeho posledních 59 1/3 směn. Kromě poklesu jeho rychlé koule zaznamenal pokles míry vyřazení z 34,8 % na 26,9 %, zatímco míra chůze se zvýšila ze 7,5 % na žalostných 11,4 %. Lamet mohl mít v roce 2021 smůlu, když měl průměr pálky na pálkách 0,344, přestože umožnil těžký kontakt hluboko pod průměrem ligy, ale v roce 2022 tomu tak nebylo. Ano, jeho .412 BABIP je přes střechu, ale stejně tak průměrná výstupní rychlost jeho protivníků (93,1 mph) a jeho 50% míra padání.

Nicméně pro tým, který nemá nadhazování, jako jsou Rockies, vidět Lameta za relativně nízkou cenu neuškodí. Bude jim dlužen poměrný podíl z jeho platu – asi 1,6 milionu dolarů od nynějška do konce sezóny – ale mohou ho také letos v zimě ovládat arbitráží, pokud udělá dojem. Nahlíženo touto optikou by se jednalo o případ, kdy by jeden z klubů s vyšší prioritou waiver (např. Nationals, A’s, Tigers, Royals, Pirates) prohlásil Lameta, ale navzdory zjevnému talentu praváka ne každý klub bude velmi příznivé, pokud jde o jejich šance na získání odrazu (nebo na odebrání extra velkého množství peněz v tomto bodě sezóny).

Goudeau, kterému je také 30, nahrál ve hře 20 1/3 směn, což je jeho druhá s Rockies, která debutovala v MLB v roce 2020. Má 7,08 ERA s 17% úspěšností a 10,6% mírou chůze. rychlost, oba jsou však výrazně horší než ligový průměr. Jeho působení v Triple-A Albuquerque bylo ještě drsnější, o čemž svědčí 43 získaných jízd povolených za pouhých 37 směn práce (10,46 ERA).

Leave a Comment