Streamy Pokémon ‘IronMon’ jsou momentálně to nejlepší na Twitchi

Za poslední dva týdny jsem pokaždé, když skočím na Twitch, zjistil jsem, že prohlížím Pokémon FireRed a Listová zeleň streamuje, abych mohl sledovat lidi, jak hrají klasické hry možná tím nejobtížnějším způsobem.

Pokud jste hráli přes hlavní linii Pokémon dříve, možná jste byli schopni projít hrou bez přílišných obtíží. Jsem si docela jistý, že všichni moji přátelé vyrostli a prošli nějakou variantou, kdy je nechal startér dovést až k tomu, aby se stali šampiony Pokémonů. Existuje však komunita hráčů, kteří díky něčemu, čemu se říká komunita, činí hry dramaticky náročnějšími Pravidla “IronMon”..

Pointa IronMonu je v tom, že je to opravdu těžký randomizér. Pokémoni, se kterými se setkáte, jejich pohyby a předměty, které sbíráte, jsou randomizovány, zatímco Pokémoni, se kterými bojujete v divočině, nebo ti, kteří jsou ve vlastnictví trenérů, jsou levelováni. Ano, to znamená, že váš počáteční Pokémon bude také náhodný, takže nebudete volit pouze mezi Bulbasaurem, Charmanderem a Squirtlem. Podle pravidel nemůžete ani nahlédnout, kteří pokémoni jsou k dispozici, abyste si mohli vybrat; prostě musíte jít na pokeball a přijmout to, co dostanete. (I když streameři často kontrolují zbytek míčků poté, co se již rozhodli, který si vyberou, aby zjistili, co jim mohlo uniknout.)

IronMon výzvy jsou podobné Nuzlocke běží ale ještě těžší. Standardní pravidla IronMon mi zní jako už tak děsivá úroveň složitosti – co když je můj startér slabý Metapod? Tím ale výzva nekončí. Pokud váš Pokémon omdlí, musíte ho uvolnit nebo uložit zpět do úložiště, což znamená, že ho už nikdy nemůžete použít. A na Twitchi mám tendenci sledovat obtížnější verzi výzvy zvané Kaizo IronMon, kde hráči musí bojovat jeden pokémon. Pokud tento Pokémon omdlí, běh začne úplně.

Pokud si chcete přečíst všechna pravidla, můžete se na ně podívat zde (a dozvědět se o ještě těžší IronMon ruleset, survival), ale opravdu doporučuji jít na Twitch a kontrola některých streamů.

Streamer GrandPooBear STEELEDUP vypadal slibně, ale bohužel byl stažen jen o chvíli později. RIP STEELEDUP.

Mnoho streamerů pravděpodobně uvízne v laboratoři profesora Oaka nebo se budou procházet v rané hře. Pro Pokémona je docela těžké být dost dobrý, aby přežil rané oblasti. I když se to může zdát nudné, považuji počáteční hru za zábavnou – chat obvykle pomáhá s věcmi, jako je hlasování o tom, kterého startéra vybrat, a je zábavné, když je chat vybrán špatně a streamer okamžitě prohraje. Někdy streameři také “zapnou” nového hlavního pokémona a obvykle budou diskutovat o výhodách výběru jednoho pokémona ve svém chatu.

Když se rozběhne, je to vzrušující. Každý nepřátelský pokémon představuje potenciální nebezpečí, i když je streamerův pokémon o desítky úrovní napřed. Soupeř může porazit i toho nejsilnějšího Pokémona dobře načasovaným protitahem nebo vyčerpáním zdraví pomocí statusového efektu, který zkazí hodinový běh. A hráči vždy pojmenovávají své Pokémony, takže se dostanu do osudů stvoření s hloupými jmény jako „STEELEDUP“ (Steelix) a „SMILE“ (Blissy).

Ale víc než cokoli jiného se stále dívám z naděje, že uvidím běh až do konce – a budu u toho, když se věci téměř nevyhnutelně zhroutí. Jednou v noci jsem se díval na streamera Iate yourpie (který je na stránce s pravidly připsán za vytvoření IronMona) absolutně ničí závod pomocí silné Blissey. Ráno jsem zkontroloval Iateyourpieův Twitter, abych viděl, jak to všechno dopadlo. Nechám vás vidět, co se stalo v závěrečné bitvě hry:

Srdcervoucí. Ale stále sleduji několik streamů, abych se pokusil zachytit další skvělý běh – nebo dokonce ty, které uvízly v Oak Lab.

Snímky obrazovky od Jaye Peterse/The Verge

Leave a Comment