V nočním klubu v Thajsku vypukl požár: 14 lidí zemřelo, když plameny zachvátily budovu

Požár vypukl kolem 1:00 v nočním klubu Mountain B, jednopatrové budově v okrese Sattahip v provincii Chonburi, jihovýchodně od Bangkoku. a asi 30 kilometrů (18 mil) jižně od města Pattaya, oblíbeného turistického letoviska, uvedla thajská policie.

Policejní plukovník Wuttipong Somja řekl CNN, že k požáru došlo během živého hudebního vystoupení a popáleniny se pohybovaly od „mírných až po těžké“.

Potvrdil, že všichni mrtví byli thajskými státními příslušníky. Záchranáři uvedli, že jedním z mrtvých byl 17letý chlapec, zatím nejmladší identifikovaná osoba.

Plukovník Somjai řekl, že příčina požáru se v současné době vyšetřuje.

Lidé nemohli uniknout

Natanita Pikulkaeva řekla, že byla v nočním klubu na oslavu narozenin svého bratra a byla blízko jeviště, když dovnitř vběhla žena a křičela, že střecha hoří.

Po pár sekundách viděla, že reproduktory na pódiu hoří.

“Požár se během okamžiku rozšířil až ke stropu,” řekla CNN a dodala, že vchod do klubu byl ucpaný, když se diváci snažili uniknout.

“Viděla jsem lidi, kteří se snažili prorazit skleněné stěny, ale byly příliš silné,” řekla.

Její bratr utrpěl těžké popáleniny a je v kritickém stavu; jeho přítel zemřel v budově.

Sedmnáctiletý mladík byl zatím nejmladším nalezeným mrtvým.

Rafon Namtam, místní hudebník, který v nočním klubu pravidelně vystupuje v pondělí večer, řekl CNN, že místo bylo otevřeno před dvěma měsíci a mezi místními si ho oblíbili kvůli vystoupením živých kapel každý večer od 12 do 1 hodiny ráno. “Zákazníci chodí pít a tančit.” ” řekl.

Když požár vypukl, nebyl uvnitř nočního klubu, ale řekl, že jediným vstupním a výstupním místem pro zákazníky byly vchodové dveře.

Řekl, že hudebníci budou vstupovat a vycházet zadními dveřmi, které budou během vystoupení zamčené.

Dodal, že strop nočního klubu byl obložen akustickými panely, které byly vysoce hořlavé.

Požár vypukl během živého hudebního vystoupení.

Namtham uvedl, že skupina Taew Waew vystupovala v době požáru a že její náhradní zpěvák a klávesista byli mezi zabitými. Řekl, že bubeník byl na podpoře ventilátoru v nedaleké nemocnici.

Fotografie z místní pátrací operace Rescue Sattahip ukázaly silně ohořelá sedadla na místě.

Leave a Comment